Telefon z Chin Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3gb 32gb

Czy warto kupić telefon z Chin?

12345 (14 głosów, średnia: 3,93 z 5)

Loading...
We wrześniu 2016 postanowiłem zakupić telefon z Chin, dokładnie z serwisu Banggood.com. Smartfon, który zakupiłem to Xiaomi Redmi Note 3 Pro wersja z 3GB pamięci podręcznej (RAM) oraz 32 pamięci wewnętrznej. W tym wpisie przedstawię wam plusy i minusy zakupów z Chin i na co zwracać uwagę przy zakupach elektroniki z chińskich sklepów.

W chińskim sklepie zapłacisz w złotówkach

Do najpopularniejszych chińskich sklepów należą: Aliexpress, Gearbeast, Banggood. Wszystkie te sklepy posiadają systemy płatności, dzięki czemu możemy zapłacić za przedmioty w złotówkach. Cena w złotówkach jest wyliczana na podstawie aktualnego kursu danej waluty, najczęściej cena wyliczana jest z dolarów. Do złożenia zamówienia wystarcza podstawowa znajomość języka angielskiego. Aliexpress posiada spolszczoną wersję, lecz czasami część tekstów jest w języku angielskim.
przelewy24

Jaki telefon kupić z Chin?

Odradzam kupowanie telefonów znanych marek takich jak Apple (Iphone), Samsung, Huawei, HTC, LG, Sony. Wiążę się to z ryzykiem otrzymania kiepskiej jakości podróbki. Systemy android tych telefonów są zmodyfikowane i pokazują fałszywe parametry techniczne. Jeżeli chcemy już kupić telefon z Chin, wybierzmy znaną chińską markę, w tym wypadku polecam Xiaomi. Mój wybór zakupowy padł na model Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB/32GB. Telefon posiada wiele pozytywnych opinii w polskim jak i zagranicznym internecie. Wiele filmów recenzujących ten model, możemy znaleźć na youtubie.

Czytaj opis produktu oraz komentarze

Warto przeczytać cały opis produktu. Przy zakupie telefonu sprawdź czy posiada on polską wersję językową androida oraz jakiego rodzaju jest ładowarka. Często telefony posiadają ładowarki nie przystosowane do europejskich gniazdek. Wtedy musimy kupić adapater (przejściówkę), która kosztuje około 1 złotego w Chinach. Warto czytać również komentarze, które mogą nam dostarczyć wielu informacji na temat kupowanego produktu. Często w komentarz zawarte są również zdjęcia otrzymanego produktu.

Status przesyłki: Zatrzymanie przez urząd celny

Status przesyłki: Zatrzymanie przez urząd celny Może się zdarzyć, że nasza przesyłka z Chin zostanie zatrzymania przez urząd celny. Kontrola taka ma na celu sprawdzenie czy powinniśmy zapłacić podatek VAT od zakupionego produktu. W przypadku wartości towaru do 22 euro, przesyłki pochodzące z Chin są zwolnione z VAT. Jednak gdy sprzedający na deklaracji celnej zaznaczy okienko z napisem “GIFT” – wartość przesyłki zwolnionej z podatku VAT wynosi do 45 euro. Jest to częsta praktyka, że towary wysyłane z Chin są oznaczone napisem “GIFT” (prezent), więc jeżeli kupujemy przedmioty w cenie do 45 euro to nie zapłacimy podatku VAT. Status przesyłki: Zatrzymanie przez urząd celny, nie zawsze będzie oznaczał, że będziemy musieli zapłacić podatek VAT. Przesyłki są wstępnie weryfikowane i jeżeli nie ma podejrzenia przekroczenia wartości 45 euro, to przesyłka jest zwalniana i przekaza do dalszego transportu. Przykład takiej przesyłki zatrzymanej i tego samego dnia zwolnionej jest na powyższym screenie. Jednak jeżeli przesyłka zostanie zakwalifikowana jako droższa niż 45 euro to otrzymamy zawiadomienie z urzędu celnego o konieczności opłacenia podatku VAT.

12345 (14 głosów, średnia: 3,93 z 5)
Loading...