Opinia: Lot liniami Lufthansa na trasie Gdańsk – Monachium

12345 (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...
Pod koniec lipca 2016 wraz z żoną zdecydowaliśmy się odwiedzić rodzinę w Monachium. Skorzystaliśmy z usług linii lotniczych Lufthansa i zarezerwowaliśmy lot na 12 sierpnia 2016. Bilety lotnicze kupiliśmy w niskiej cenie czyli 472zł/os w dwie strony z wylotem z lotniska w Gdańsku. W tym wpisie przedstawię koszty lotu i moją opinię na temat linii lotniczych Lufthansa.

1. Cena biletu lotniczego na trasie Gdańsk – Monachium

Bilety do Monachium kupiłem w klasie Ekonomicznej Light w cenie 472zł za osobę w dwie strony. Jest to jedna z najniższych cen za lot jaką oferuje linia lotnicza Lufthansa na trasie Gdańsk – Monachium.

W cenie biletu w klasie Ekonomicznej Light, oprócz przelotu otrzymujemy:

  • możliwość przewozu bagażu podręcznego do 8kg,
  • przekąski czyli napoje, kanapki i ciastka,
  • możliwość wyboru miejsca w samolocie,
  • czasopismo do wyboru w formie PDF,
  • opcję Check-In Online, która zostaje włączona na 23 godziny przed wylotem.

Ograniczenia biletu w klasie Ekonomicznej Light:

  • bagaż rejestrowany do 23kg jest dodatkowo płatny,
  • brak możliwości zwrotu biletu,
  • brak możliwości zmiany daty rezerwacji,
  • wybór miejsca w samolocie szybciej niż 23 godziny przed odlotem jest dodatkowo płatny.

2. Bagaż podręczny

Wymiary bagażu podręcznego w klasie Ekonomicznej Light nie mogą przekraczać: 55 x 40 x 23 cm, a składane torby do przewozu ubrań wymiarów: 57 x 54 x 15 cm, zaś waga może wynosić maksymalnie 8kg.

3. Bagaż rejestrowany

W klasie Ekonomicznej Light możesz dodać do rezerwacji jedną sztukę bagażu o wadze do 23 kg, za opłatą 15 euro w jedną stronę. Rejestracji bagażu można dokonać na stronie www.LH.com w zakładce “Moje rezerwacje”. Koszt opłaty rejestracji bagażu na lotnisku przy stanowisku biletowym Lufthansy wynosi 30 euro lub 45 euro przed wejściem do samolotu (gate).

Więcej informacji na stronie: www.lufthansa.com/pl/pl/Bagaz-overview

W moim przypadku skorzystałem z opcji bagażu rejestrowanego w drodze powrotnej z Monachium. Koszt rezerwacji online wyniósł mnie 65zł. Na lotnisku skorzystałem z kiosku samoobsługowego baggage drop-off Lufthansa w którym zostawiłem bagaż rejestrowany.

Kiosk samoobsługowy baggage drop-off Lufthansa
Kiosk samoobsługowy baggage drop-off Lufthansa

Należy pamiętać, że bagaż musimy nadać minimum 40 minut przed wylotem. Obsługa kiosku “baggage drop-off” jest bardzo prosta, gdyż posiada menu w języku polskim. Po wybraniu języka polskiego, skanujemy bilet, po czym otrzymujemy naklejkę którą naklejamy na nasz bagaż. Po przyjęciu przez kiosk naszego bagażu otrzymujemy potwierdzenie jego nadania.

3. Posiłki w klasie ekonomicznej i obsługa samolotu

Przekąski na pokładzie samolotu Luftahansa kawa ciastko
Przekąski na pokładzie samolotu Luftahansa

Miłym dla mnie zaskoczeniem były przekąski na pokładzie samolotu linii Luftahnsa. Podczas lotu na z Gdańska do Monachium otrzymaliśmy ciasto, do wyboru były również napoje. Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na kawę, gdyż wylot był o 6.20 i musieliśmy się obudzić 🙂 Wśród napojów do wyboru były soki, woda mineralna oraz herbata. W drodze powrotnej z Monachium zostaliśmy poczęstowani napojami oraz kanapką, do wyboru była z serem lub salami. Poczęstunek był smaczny i zaserwowany bardzo dobrze przez miłe panie stewardessy.

4. Samolot Embraer E195 – siedzenia, głośność, komfort

W obie strony lecieliśmy samolotem Embraer E195 , który może zabrać na swój pokład 120 pasażerów. Samolot ten posiada przedziały Buisness Class oraz Economy Class. Więcej informacji technicznych o samolocie dostępne w linku – www.lufthansa.com/pl/pl/Plan-miejsc_E195. Miejsca do siedzenia były wygodne, a ilość miejsca na nogi wystarczająca 🙂 Samolot Embraer E195 jest stosunkowo cichy, w porównaniu do np. samolotów linii Travel Service Airlines. Samolot, jak i obsługa na bardzo dobrym poziomie, na pewno w przyszłości jeszcze skorzystam z linii Lufthansa.

5. Jak dojechać z lotniska do centrum Monachium?

Z lotniska do centrum Monachium najwygodniej dojechać jest pociągiem miejskim, tzw. S-Bahn, liniami S-1 i S-8. Pociągi te kursują co około 10 minut, a podróż do miasta trwa 35 minut. Cena biletu to 12,80 euro/os, jest on ważny do dnia następnego do godziny 6.00, dzięki temu biletowi możemy podróżować wszystkimi pociągami miejskimi. Bilety możemy kupić w automacie na lotnisku lub na stacjach kolejki.

Więcej informacji na temat biletów, rozkładu jazdy pociągów z lotniska – link

Masz pytania w sprawie lotu itd.?

Napisz komentarz, dostaniesz szybką odpowiedź.Booking.com

Uprzejmie Cię informuję, że link do booking.com to tzw. link afiliacyjny – korzystając z niego nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, natomiast ja mogę otrzymać kilka procent prowizji z rezerwacji noclegu. Dlatego dziękuję Ci, jeśli wybrałeś rezerwację tą drogą.

12345 (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...