Tanie wczasy Itaka Last Minute 2017 na Wyspach Kanaryjskich Fuerteventura

Tanie wczasy Itaka Last Minute 2017 na Wyspach Kanaryjskich – Fuerteventura

12345 (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Loading...
Zastanawiasz gdzie tanio spędzić urlop w 2017 roku, może oferta Last Minute? Odpowiedź na te pytanie znajdziecie w tym wpisie w którym chciałbym się podzielić wrażeniami z taniego i niezwykle udanego urlopu na Wyspach Kanaryjskich, na który wybrałem się wraz z moją żoną w czerwcu 2016 roku. W tym wpisie przedstawię wszystkie koszty poniesione podczas wczasów na wyspie Fuertaventura.

Dlaczego urlop spędziliśmy na wyspie Fuertaventura w Hiszpani?
Odpowiedź jest prosta, po prostu niska cena wczasów. Skorzystaliśmy z biura podróży “Itaka”, które oferowało wczasy Last Minute za 1339zł w wersji All Inclusive za osobę z wylotem z Gdańska. Termin naszej wycieczki to 20.06-27.06.2016, więc jeszcze przed sezonem, stąd niska cena wycieczki.

1. Cena wczasów na Fuertaventurze – Hotel Castillo Beach Bungalows w Caleta de Fuste

Wczasy zakupiliśmy w ofercie Last Minute 2 tygodnie przed wylotem w cenie 1339zł za osobę. Była to wersja All Inclusive, czyli wszystkie posiłki i napoje, w tym również alkoholowe mieliśmy dostępne bez limitów i dodatkowych opłat. Czyli w skrócie jedzenie i alkohol były za darmo! No prawie wszystko za darmo… ponieważ niektóre rzeczy w restauracji były dodatkowo płatne, takie jak np. lody. Nasze wakacje trwały 7 dni i byliśmy zameldowani w Hotel Castillo Beach Bungalows w Caleta de Fuste. Hotel posiadał tylko 2 gwiazdki ale w pełni nas zadowolił. Jedzenie w restauracji było tylko trochę monotonne, ale przy tak atrakcyjnej cenie wczasów, nie narzekaliśmy mocno na tą niedogodność.

Itaka wczasy Fuertaventura mini

2. Cena ubezpieczenia Itaka Simple, Itaka Complex, Itaka Complex Plus

Kupiliśmy także dodatkowe ubezpieczenie Itaka Complex, które było dostępne wraz z ofertą. Cena takiego ubezpieczenia to dodatkowe 80zł za 2 osoby.

Zakres i sumy ubezpieczenia w wariantach ubezpieczeniaItaka SimpleItaka ComplexItaka Complex Plus
Koszty rezygnacji z podróży
Koszty rezygnacji z podróży rozszerzone o następstwa chorób przewlekłych
Koszty przerwania podróży5 000 PLN5 000 PLN
Koszty leczenia i transportu15 000 EUR50 000 EUR
Koszty leczenia i transportu rozszerzone o następstwa chorób przewlekłych50 000 EUR
Następstwa nieszczęśliwych wypadków:
– trwały uszczerbek na zdrowiu,
– śmierć
3 000 PLN
1 500 PLN
40 000 PLN
20 000 PLN
40 000 PLN
20 000 PLN
Bagaż, w tym:
– opóźnienie dostarczenia bagażu
2 000 PLN
1 000 PLN
2 000 PLN
1 000 PLN
Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym:
– szkody na osobie
– szkody w mieniu
300 000 PLN
150 000 PLN
300 000 PLN
150 000 PLN
Koszty ratownictwa i poszukiwań5 000 EUR5 000 EUR
Koszty ratownictwa i poszukiwańAssistance PodstawowyAssistance RozszerzonyAssistance Rozszerzony

Szczegółowe warunki ubezpieczenia – link

3. Cena parkingu przy lotnisku w Gdańsku?

Skorzystaliśmy z parkingu o nazwie “Parking u Andrzeja”. Znajduję się on około 300 metrów od lotniska, dzięki temu nie tracimy czasu i sił aby się dostać do budynku lotniska. Koszt parkingu na 8 dni to kwota 70zł. Pełna oferta parkingowa dostępna na stronie www.parkingprzylotniskugdansk.pl

4. Cena wynajmu samochodu na Wyspach Kanaryjskich?

Koszt wynajmu samochodu wyniósł nas 64 euro za 2 dni. Skorzystaliśmy z oferty www.cicar.com. Rezerwacje samochodu złożyliśmy poprzez stronę, nie potrzebne jest podawanie karty kredytowej. Za auto płacimy dopiero przy odbiorze, kartą lub gotówką. W kosztach wypożyczenia auta jest zawarte ubezpieczenie, w razie wypadku, nawet jeśli został on spowodowany z naszej winny. Jedynie ograniczenie to, że autem można poruszać się tylko po drogach asfaltowych. Na drogach szutrowych nie obowiązuje nas ubezpieczenie, które posiadamy. Wypożyczyliśmy Opla Corsę 3p w wersji 4-drzwiowej.

Fuertaventura, Opel Corsa 3p, samochód z wypożyczalni Cicar
Fuertaventura, Opel Corsa 3p, auto z wypożyczalni Cicar mini

Samochód niestety o małej pojemności silnika, co dało się odczuć podczas górskich odcinków. Jednak udało się nam dotrzeć w każde miejsce na wyspie, do którego chcieliśmy dojechać. Cena paliwa na Fuerteventurze w czerwcu 2016 roku wynosiła około 0,83-0,95 euro za litr benzyny. W wypożyczalni wraz z autem otrzymujemy audiobooka w wersji angielskiej o atrakcjach Fuerteventury oraz dużą mapę z zaznaczonymi miejscami wartymi zobaczenia. Na wycieczki samochodem zabraliśmy parę turystów z Polski, dzięki temu zaoszczędziliśmy 40 euro. Autem zrobiliśmy 400km, udało nam się zwiedzić większą część wyspy. Na paliwo wydaliśmy 30 euro. Łączny koszt wypożyczenia auto wraz z paliwem wyniósł nas 94 euro, minus 40 euro, które zapłaciła nam para z Polski.

5. Ceny wycieczek fakultatywnych na Fuertaventurze?

Ceny wycieczek lokalnych kształtują się w okolicach 30-85 euro za osobę.

Gran Tour Fuerteventura czyli wycieczka po najciekawszych atrakcjach wyspy kosztuję około 50 euro/os, w cenie otrzymujemy obiad. Trasa obejmuję byłą stolicę Betancurię, gdzie znajduję się zabytkowy kościół Santa Maria. Wśród atrakcji również prezentacja wyrobów z aloesu, degustacja kozich serów oraz obiad w restauracji. Wycieczka obejmuje takie miejscowości jak La Oliva oraz Corralejo z którego kursują promy na wyspę Lanzarote.

Wyspy kanaryjskie Fuertaventura Sklep z pamiątkami w Betancurii
Sklep z pamiątkami w Betancurii

Całodniowa wycieczka na pobliską wulkaniczną wyspę Lanzarote kosztuje około 80 euro/os.

Na wyspie jest park zoologiczny Oasis Park, do którego wycieczka kosztuje około 30 euro/os.

Itaka oferuje również rejs katamaranem wzdłuż półwyspu Jandia w cenie około 60 euro/os. Rejs trwa około 4,5 godziny, a w cenie otrzymamy również obiad i napoje.

Katamaran Fuerteventura - Wyspy Kanaryjskie
Katamaran u wybrzeży Fuerteventury

5. Plaże które warto zobaczyć na Fuertaventurze

Plaża La Guirra położona w miejscowości Caleta de Fuste w której znajdował się nasz hotel. Plaża jest o długości około 700 metrów i jest położona blisko centrum miasta.

Plaża La Guirra
Plaża La Guirra

12345 (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...